A magyar Kormány döntése értelmében a Külgazdasági és Külügyminisztérium átfogó nemzetközi fejlesztési programot indít az Ugandai Köztársaságban.
A program célja, hogy Magyarország projektalapú támogatás révén elősegítse Uganda fenntartható fejlődését és jövőbeni stabilitását. A program megvalósítása érdekében kiírt pályázatra a felhívásban ismertetett módon, 2019. április 29., éjfélig adódott lehetőség postai úton pályázni.
Az Ugandai Köztársaság szerepe meghatározó a migráció és Kelet-Afrika biztonsága, valamint Afrika népességmegtartó képessége szempontjából. Az országban mintegy másfél millió menekült él, amely a világon a harmadik legnagyobb számú menekült közösségnek tekinthető.
Jelen támogatás Magyarország eddigi legnagyobb értékű fejlesztési programja, amely célja, hogy érdemben hozzájáruljon a helyben maradáshoz szükséges életfeltételek kialakításához. A program további célkitűzése, hogy Magyarország jelentősebb szerepet vállalhasson a fenntartható világ kialakításában.
A program költségvetése az 1101/2019. (III.8.) Korm. határozata alapján 5 168 000 000 forint, amely két pályázati fázisban kerül kiírásra. Jelen pályázati felhívás a 2019. évi első szakaszra vonatkozik, amelyben összesen 2 360 000 000 forint értékű támogatás pályázható meg okmánybiztonsági, kibervédelmi és vízgazdálkodási projektelemek megvalósítására.
A projektelemek megvalósítása érdekében a Külgazdasági és Külügyminisztérium pályázatot hirdet (01-KKM-NEFEFO-2019), amelyre minden jogi személyiséggel rendelkező gazdasági társaság, nemzetközi fejlesztéssel összefüggő érdekképviseleti tevékenységet folytató egyesület, szövetség, valamint civilszervezet pályázhat.
A pályázatokat 2019. április 29-ig adódott lehetőség benyújtani a pályázati felhívásban ismertetett módon.
A pályázati felhívás és szabályzat, valamint a benyújtandó mellékleteket tartalmazó teljes pályázati dokumentáció itt elérhetők:
Dokumentumok
1. Pályázati felhívás és szabályzat
2. Pályázati adatlap
3. Költségterv
4. Megvalósítási ütemterv
5. Belföldi szervezet nyilatkozata
6. Átláthatósági nyilatkozat
7. Nyilatkozat a kizáró okokról
8. Projektleírási sablon
9. De minimis nyilatkozat
További tájékoztatás a vDnrPRILSQ3zNMbmVmZXBhbHlhemF0MjAxOUBtZmEuZ292Lmh1 e-mail címen kérhető. A beérkezett kérdések 5 munkanaponként rendszeresen a Külgazdasági és Külügyminisztérium honlapján közzétett, „Gyakran Ismételt Kérdések” elnevezésű dokumentumban kerülnek írásban megválaszolásra.
(Külgazdasági és Külügyminisztérium)